Aparat de aer condiționat multisplit TOSHIBA cu doua unități interne HAORI 9000 și una de 12000 BTU fețe GRAY-garanție 60 luni, wifi integrat, funcționare pe încălzire până la -20°C
14.673Lei
15.613Lei
-6%
Culori:
Stoc: În Stoc
Garanție: 60 luni
Include taxa verde
Garanție producător: 24 luni
Garanție ARTBuilding: 60 luni –
condiții
Montaj efectuat doar de către personal autorizat AGFR
Mentenanță la maxim 24 luni – PF; 12 luni – PJ
Mentenanță la maxim 24 luni – PF; 12 luni – PJ
Tip Montaj
Viewed 1407 times
Plată în rate
Categorii:
Configurații MULTI-SPLIT
Multisplit TOSHIBA
Aer conditionat Multisplit TOSHIBA pentru 2 camere
TOSHIBA 30000 BTU
De ce să alegi Multisplit Toshiba?
*unitatile interioare vin standard cu fata interschimbabil gri deschis si negru
HAORI
Eleganță dincolo de limite


EFICIENȚĂ
SEER 8.60 | SCOP 5.10
Întrebări Frecvente (FAQ)
Capacitatea de 26000 BTU este ideală pentru un confort termic rapid. Pentru o cameră de 30mp, se recomandă în general un aparat de 12.000 BTU, însă dimensionarea exactă depinde de izolarea locuinței, numărul de ferestre și expunerea la soare.
Aparatele care se încadrează în clasa energetică A+++ beneficiază de compresoare Inverter ultra-eficiente. Acestea reduc consumul de energie electrică semnificativ comparativ cu modelele mai vechi, oferind în același timp o răcire și încălzire mai rapidă.
Garanția de 36 luni acoperă defectele de fabricație ale unităților interne și externe. La ArtBuilding garantăm asistență tehnică de specialitate, astfel încât să te bucuri de un climat perfect fără griji.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | TOSHIBA |
| Tip produs | SIstem MULTI SPLIT |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 26000 BTU |
| Capacitate de răcire | 4,10 - 9,00 kW |
| Capacitate de încălzire | 2,00 - 11,20 kW |
| SEER | 8..6 |
| SCOP | 4.5 |
| Clasă energetică răcire | A+++ |
| Clasă energetică încălzire | A++ |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATE INTERNĂ 1 | |
| Capacitate generală | 9000 BTU |
| Control Wi-Fi | DA |
| Culoare UI Camera 1 | Negru, Light Gray |
| Dimensiune carcasă | 300 x 987 x210 mm |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Nivel de zgomot încălzire | 19 / 25 / 32 / 39 dB |
| Nivel de zgomot răcire | 19 / 25 / 32 / 39 dB |
| Suprafață cameră 1 | 20-25 m² |
| Cod unitate internă | RAS-B10N4KVRG-E |
| UNITATE INTERNĂ 2 | |
| Capacitate generală | 9000 BTU |
| Cod unitate internă | RAS-B10N4KVRG-E |
| Control Wi-Fi | DA |
| Culoare UI Camera 2 | Negru, Light Gray |
| Dimensiune carcasă | 300 x 987 x210 mm |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Nivel de zgomot încălzire | 19 / 25 / 32 / 39 dB |
| Nivel de zgomot răcire | 19 / 25 / 32 / 39 dB |
| Suprafață cameră 2 | 20-25 m² |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | RAS-3M26G3AVG-E |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | TwinRotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 80 m |
| Diferența de nivel maximă | 15 m |
| Nivel de zgomot | 46 dB |
| Lățime unitate externă | 320 mm |
| Înălțime unitate externă | 890 mm |
| Greutate | 80 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | DA |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| UNITATE INTERNĂ 3 | |
| Capacitate generală | 12000 BTU |
| Cod unitate internă | RAS-B13N4KVRG-E |
| Culoare UI Camera 3 | Negru, Light Gray |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Nivel de zgomot încălzire | 41/19 dB |
| Nivel de zgomot răcire | 41/19 dB |
| Suprafață cameră 3 | 25-35 m² |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |
| Garanție compresor | 36 luni |

-90x90.jpg)










